Jaki materiał najlepiej jest wybrać na elewację?


Elewacja domu jest ważnym elementem jego wykończenia, zwłaszcza wykonanie elewacji dużego domu wymaga dużej precyzji i zaangażowania. Na pewno każdy, kto buduje dom chciałby, aby był on pięknie wykończony i odznaczał się czymś na tle innych domów znajdujących się w okolicy. Elewacja domu temu właśnie służy, nadaje domowi dodatkowego uroku i sprawia, że wszyscy zauważają, iż jego właściciele zadbali o każdy szczegół wykończeniowy dotyczący takiego domu. Na dużym domu bardzo dobrze prezentuje się elewacja z cegieł, można zamieścić na niej także drewniane elementy, a do tego żaluzje w podobnych kolorach, jak cały budynek i na pewno będzie on elegancko i stylowo wyglądał.

dom
Elewacja domu ważna jest także ze względu na trwałość takiego budynku, zakładając elewację możesz być pewien, że wszystkie izolacje budynku będą działały bez zarzutu. Przy budowie każdego domu trzeba pamiętać o tym, jak ważna jest jego izolacja przeciw zawilgoceniom, która powinna być tym poważniejsza, im bardziej mokre jest środowisko, w którym staje nasz dom. Brak takiej izolacji lub jej nieszczelność prowadzi do tego, że po jakimś czasie wilgoć wchłaniana jest przez mury domu i dostaje się do najwyższych partii budynku, a po jakimś czasie powoduje powstawanie w domu grzybów, pleśni i wykwitów solnych. Natomiast dobra izolacja zabezpiecza budynek przez zawilgoceniem, sprawia, że budynek przez dłuższy czas może służyć mieszkańcom bezproblemowo i podnosi ich codzienny komfort życia, przyczynia się także do obniżenia rachunków za ogrzewanie.

Elewacja domu w jakiś sposób działa jako podtrzymanie i uszczelnienie takiej izolacji. Zwłaszcza elewacja zrobiona z cegły, która jest grubsza od zwykłej elewacji i cięższa, a jej założenie musi być poprzedzone odpowiednim przygotowaniem fundamentów do tego, żeby mogły sprostać takiemu większemu obciążeniu, działa jednocześnie jako dodatkowy element izolacyjny. Elewacja domu stanowi także dodatkowy element jego ocieplenia i izolacji przeciw napływowi do domu zimnego powietrza, a dzięki temu przyczynia się do obniżenia rachunków za ogrzewanie.

Czytaj więcej na stronie Biura Projektowego Archipelag.