Na co zwrócić uwagę ocieplając dom?


Coraz więcej z nas mieszka we własnym domu, który z biegiem lat wymaga remontów i udoskonaleń. Ostatnimi laty przez nasz kraj przeszła prawdziwa fala ociepleń domów. Liczne badania wskazują wyraźnie, że straty na ogrzewaniu w domach bez ociepleń i na przykład ze starymi oknami sięgają wielu procent. Ludzie wolą więc zainwestować raz a porządnie i w końcu ocieplić swoje domy. To inwestycja, która zwraca się latami, ale przynosi ogromny komfort wszystkim domownikom. Na co zwrócić uwagę ocieplając dom, co powinniśmy mieć na względzie i jak podejść do tego tematu? W dzisiejszym tekście postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

budowa domu

Autor: JDH Rosewater
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim, zwrócić uwagę powinniśmy na materiał, z którego będzie wykonywane takie ocieplenie. Na rynku znaleźć można szereg surowców, które są do tego przydatne – różną się one materiałem a przede wszystkim ceną. Nie zawsze też każdy rodzaj ocieplenia będzie odpowiedni do naszego mieszkania. Trzeba mieć to na uwadze i o tym pamiętać. Kolejną kwestią będzie wybór ekipy, która zajmie się wykonaniem prac ociepleniowych. Tu można wybierać ze specjalnie ku temu powstałych firm, zatrudniających wielu pracowników i świadczących usługi od wielu lat, mogących pochwalić się bardzo dobrymi rekomendacjami i szeregiem certyfikatów, które mają za zadanie zwiększyć ich wiarygodność.

To cieszy i nie powinno być pomijane.Z drogiej jednak strony, są osoby, które zajmują się pracami remontowymi po godzinach i mogę zaoferować znacznie niższe stawki. Wystarczy nadmienić, że różnica w wynagrodzeniu sięgać może nawet 60%! To ogromne różnice, które będą miały wpływ na koszt ocieplenia domu i trzeba na pewno zwrócić na to uwagę przede wszystkim wtedy, kiedy nasz dom jest duży, czy na przykład posiada poddasze. Przed ociepleniem domu na sto procent warto spytać się o poradę przyjaciół oraz przeczytać wiele artykułów w prasie specjalistycznej, czy Internecie. To konieczność, dzięki której odpowiednio ocieplimy nasze miejsce, w którym mieszkamy i będziemy zadowoleni.