Ocieplanie domu-jakie materiały izolacyjne kupić?


Jakie materiały izolacyjne wybrać do ocieplania domu jednorodzinnego?

Dobrze dobrane materiały izolacyjne mają ogromne znaczenie w tym, aby nasz dom był należycie ocieplony. W wyborze najlepszych materiałów pomogą nam fachowcy zajmujący się ocieplaniem domu. Wybór konkretnych materiałów będzie zależał od tego, w jak zimnym miejscu postawiony jest nasz dom. Najpierw jednak musimy pomyśleć o dobrej izolacji przeciw zawilgoceniom. Stopień takiej izolacji będzie zależał od tego, w jak bardzo mokrym miejscu stanął fundamenty naszego domu. Będziemy mogli to najlepiej stwierdzić poprzez obserwację naszej posesji po ulewnych deszczach. Jeżeli po kilku dniach opadów stanie na niej woda, to będzie wiadomo, że musimy wykonać izolację przeciw wodną, w której wykonaniu przyda się specjalna folia i odpowiednie materiały budowlane.

dom

Autor: OknoPlus
Źródło: Technolux
Natomiast, jeżeli stwierdzimy, że nasz dom może być poddawany naporowi wody, to trzeba będzie na przykład wykonać drenaż gliny znajdującej się przy fundamentach i to już wystarczy, aby woda pojawiająca się po opadach deszczu płynęła obok fundamentów. Natomiast najlżejsza izolacja polega po prostu na izolacji fundamentów przy wykorzystaniu tanich i łatwych w montażu środków.

Od tego, w jakim stopniu nasz dom jest zaizolowany przeciw zawilgoceniom, będzie zależał dobór materiałów izolacyjnych służących do ocieplania budynków. Wiadomo, bowiem, że duże zawilgocenie budynku wpływa na to, że do jego ocieplania musimy wykorzystać więcej materiałów izolacyjnych, aby uzyskać ten sam efekt, co w suchym budynku. Dochodzi do tego, wspomniana już, temperatura otoczenia i fakt, jak bardzo spada ona w okresie zimowym. Najprostsze materiały izolacyjne stanowi styropian, który jest zakładany na ściany i drzwi wejściowe. Musi on być przytwierdzony przy użyciu dodatkowych materiałów i otynkowany, aby dobrze trzymał się na budynku i nie odstawał od niego. Materiały izolacyjne używane są także do ocieplania dachu. Stanowi je styropian i odpowiednie pianki oraz wełna. Dodatkowe materiały izolacyjne używane są oczywiście do ocieplania samego fundamentu, efekt takiego ocieplenia wspomagany jest przez ogrzewane podłogowe, którego montaż stał się już standardem w nowych domach.

Czytaj więcej na stronie Archipelag.