Taras – idealne miejsce na grilla


Bardzo często w dzisiejszym budownictwie spotyka się projekty domów, które posiadają również duży taras. Jest to coraz bardziej popularne, głównie z powodu, że Polacy bardzo lubią wypoczywać w zaciszu własnego domu. Taras za domem to idealne miejsce na niedzielnego grilla i spotkania ze znajomymi, również jest to bardzo dobre miejsce na wypoczynek przy dobrej książce. A teraz należy zastanowić się jakie zalety posiada taras przy domu jednorodzinnym?

Otóż tych zalet jest bardzo wiele: Wcześniej wspomniane zalety (idealne miejsce na spotkania z przyjaciółmi, czy miejsce na grilla ze znajomymi), ale również jest to idealne miejsce do zabaw dla dzieci, spędzania wolnego czasu w upalne letnie dni czy dobre miejsce na suszenie wypranych ubrań. Oczywiście taras można wykorzystać na bardzo wiele sposobów, w zależności od pomysłu właściciela. Również wykończenie tarasu jest indywidualną decyzją właściciela i w zależności od tego jak taras zostanie wykonany posiada dodatkowe zalety.

taras

Autor: Libet
Źródło: Libet

Tarasy mogą zostać wykończone specjalnymi deskami, które odporne są na wilgoć i mogą wytrzymać bardzo dużo sezonów. Taras wykonany z deski jest bardzo dobry rozwiązaniem, gdyż podczas letnich, gorących dni nie nagrzewa się a w zimie jest stabilnym i przyczepnym podłożem. Właśnie te cechy sprawiają, że jest to jeden z najczęściej stosowanych sposobów na wykończenie tarasu. Drugim najczęściej stosowanym sposobem na wykończenie tarasu jest zastosowanie kafli. Takie wykończenie jest bardzo eleganckim sposobem, bardzo fajnie wygląda i jest znacznie trwalsze niż te wykonane z desek.


Jednakże takie rozwiązanie ma swoje wady, gdyż kafelki bardzo mocno się nagrzewają w upalne dni, i są bardzo śliskie w okresie zimowym. (oblodzone lub pokryte śniegiem). Opisując różne sposoby wykończenia tarasu, zapomina się o najważniejszym: posiadanie tarasu jest jedną z najważniejszych zalet domków jednorodzinnych. Wielu ludzi marzy o własnym tarasie, gdzie można miło spędzić wolny czas. A taras jest właśnie takim miejscem.